Beebi hooldus turvalisel moel

beebi hooldus

Vastsündinu ja beebi hooldus ohutu kosmeetikaga

Esimesest naeratusest esimeste hammaste ja sammudeni, õpib ja kasvab beebi iga päev ning esimesed kolm aastat on kõige kriitilisemad väikelapse arengus. Sellel haavataval eluetapil on eriti oluline hoida õrna beebit eemal paljudes kosmeetikatoodetes sisalduvatest kemikaalidest, mida on seostatud paljude tervisehäiretega, et igal lapsel oleks võimalus kasvada terveks täiskasvanuks.

Tavakosmeetika vs loodustooted

Beebid, nagu ka täiskasvanud, puutuvad iga päev läbi kosmeetikatoodete kokku erinevate toksiliste ainetega nagu päikesekaitsevahendid, shampoonid, kehaõlid ja kreemid. Keemilised ained juukse- ja kehahooldustoodetes imbuvad läbi naha vereringesse sama efektiivselt nagu hormoonid hormoonplaastritelt (raseduse ärahoidjana) või näiteks raviained lihaskreemides ning beebid on vähemalt 10 korda tundlikumad nende keemiliste ainete mõjule. Lisaks kui täiskasvanud kasutavad üldiselt kosmeetikatooteid ühel kohal ja imendunud ainete hulk kehakaalu kohta pole nii suur, siis beebidel kasutatakse kehapesuvahendeid v beebiõli tavaliselt kogu keha ulatuses, mis teeb ainete hulga ühe kilo kohta väga suureks.

Kas on põhjust üldse liigselt muretseda nende ainete tõttu, enamik ju kasutab tavakosmeetikat? Võib-olla siiski oleks põhjust karta kui kahetseda, sest on leitud, et beebide ajus puudub täielikult enne kuuendat elukuud kaitsev barjäär, mis püüaks toksiine kinni. Samuti on beebi nahk õhem kui täiskasvanul.

Taani on teinud selles valdkonnas edusamme, keelates 2011 aastal alla 3 aastastele lastele mõeldud ja parabeene sisaldavate toodete müügi.

Silikoonid, säilitusained, kunstlikud värvained ja lõhnaained tungivad vereringesse läbi pooride. Kui inimese keha sisaldab 1 ruutsentimeetri kohta vähemalt 10 poori, siis ninal ja näos on neid juba 100 ning peas lausa 800 poori 1 ruutsentimeetri kohta.

Tooted, mida beebi hoolduse puhul silmas pidada, on shampoonid, palsamid, kehapesutooted, niisutatud lapid, kehakreemid, beebiõli, talk, vannivaht ja päikesekaitse, suvel ka sääsetõrjevahendid. Vaata kindlasti nende toodete sisaldust.

5 nippi beebi hoolduseks

  1. Vaata alati beebitoodete koostisosi. Koostisosi vaadates pea silmas seda, et ained on seal toodud koguselises järjestuses, st et esimesena see aine, mida on kõige rohkem kuni kõige vähem sisalduva aineni.
  2. Väldi mineraalõli sisaldavate beebiõlide kasutamist! Kasuta selle asemel kookosõli või oliivõli. Soovitame ka täielikult ohtlike ainete vaba Potion Lotion kehakreemi.
  3. Proovi vähendada toodete kasutamist, mis sisaldavad lisatud kunstlikke lõhnaaineid ja allpooltoodud kahjulikke aineid (parabeene, sulfaate jne).
  4. Ära kasuta beebiparfüüme – beebid lõhnavad niigi täiuslikult
  5. Kasuta beebikosmeetikat ainult nii palju kui vaja ja mitte rohkem. Uuringud on näidanud, et beebide liigne pesemine ja oluliselt kasvanud kosmeetika kasutamine beebidel, on tõstnud ekseemi ja allergiate esinemist väikelastel.

Beebi hooldus eco.kid toodetega

Eco.kid tooted ei sisalda üldse kunstlikke aineid nagu kunstlikud lõhnaained, silikoonid, sulfaadid v värvained, vaid ainult looduslikke koostisosi nagu kookosõli, nisu, aloe vera mahl, marjade ekstrakte (nagu mustikad või passion) ning Amazonase puhtast loodusest korjatud ökoloogilisi taimeõlisid.

Eco.kid tooted ei ärrita nahka ega tekita allergiat! Seetõttu sobivad nad ka väga tundliku nahaga lastele.

Keha- ja juuksepesu

Keha ja juuste pesuks soovitame juba vastsündinutele sobivat TLC-d. TLC-s sisalduv kookosõli puhastab ja niisutab nahka ja juukseid. Naturaalsed nisupeptiidid vähendavad väliskeskkonna mõju nahale. Orgaaniliselt kasvatatud marjade segu ekstrakt tugevdab ja hooldab juukseid, peanahka ja nahka. Amazonase viljade seemnetest pressitud õlid mõjuvad antioksüdantidena ja niisutajatena.

Juuksepesuks kasuta kui shampooni, kehapesuks määri otse kehale v svammile v froteerätile, millega keha hõõruda ning seejärel puhtaks loputada. TLC ei ärrita silmi!

Vannivaht

Mõnusateks vanniskäikudeks soovitame kasutada Call Me Bubbles vannivahtu. Vannivaht sisaldab kookosõli, nisupeptiide, aloe vera mahla, Ylang Ylang looduslikku aroomõli jm. Need koostisosad puhastavad ning niisutavad, aitavad vältida naha kuivust, mis vanniskäikudega võib tekkida ning mõnusalt lõhnavad essentsid rahustavad ja hoolitsevad kogu vanniskäigu ajal.

Kehakreem

Keha niisutamiseks soovitame kasutada Potion Lotion kehakreemi. Potion Lotion sisaldab aloe vera mahla ja buriti puu viljade õli, mis hooldavad nahka ja on Lõuna Ameerikas kasutusel nii päikesepõletuste kui nahaärrituste ravil. Lisaks veel marjade ekstraktid, kookosõli jm – tulemuseks efektiivselt niisutatud nahk. Värske lõhnaga Potion Lotion meeldib ka emadele!

Vaata ka kuidas Potion Lotion aitab beebikõõma ravil.

Ohtlikud ained tavakosmeetikas

Talk – talgipulbrit saadakse magneesiumsilikaadi kuivatamisel ja jahvatamisel. Talgi osakesed liiguvad läbi naha kehasse ning on leitud, et regulaarne talgikasutamine suurendas naistel emaka- ja munasarjavähi riski isegi 25%.

PEG – Polyethylene Glycol – sisaldub paljudes tavapoodide beebitoodetes, näiteks keha- ja juuksepesuvahendid. PEG kiirendab naha vananemist, ärritab nahka, vähendab naha kaitsevõimet bakterite suhtes.

Sodium Lauryl Sulfate (SLS) (samuti Sodium Laureth Sulfate (SLES), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS), TEA (Triethanolamine) Lauryl Sulfate jne) – kõige levinum tarbekosmeetikas kasutatav sünteetiline kemikaal, mis soodustab vahu tekkimist, eemaldab rasva, mõjub puhastava vahendina. Seda sisaldavad vannivahud, shampoonid jne. On silmi ja nahka ärritav, võib soodustada vähirakkuda teket, ärritab seedesüsteemi, mürgitab maksa.

Mineraalõlid (parafiinid, steariinid, vaseliin jne) – ilmselt kõik toidupoekettide kosmeetikalettide toodetest sisaldavad mineraalõlisid, näiteks 100% nn tava-beebiõlidest on mineraalõli baasil. Kütuste tootmisel tekkivaid mineraalõlisid kasutatakse kosmeetikatööstuses laialdaselt, sest nad on odavad, värvitud, lõhnatud, erinevalt looduslikest taimeõlidest peaaegu ei tekita allergilisi reaktsioone, moodustavad nahal kaitsva kihi ja tekitavad tunde nagu oleks nahk pehme ja niisutatud. Mineraalõli moodustab nahale kile, mida võiks võrrelda plastkilega. Mineraalõlide kattev kiht takistab hooldavate komponentide imendumist ja jääkainete eraldumist. Selliste õlide molekulid ummistavad oma suuruse tõttu poorid, laskmata nahal hingata. Mõned mineraalõlid on isegi vähki tekitavad, need võivad ärritada nahka ja silma limaskesta, samuti ummistada poore ning tekitada vistrikke. Mineraalõlid takistavad naha normaalset ainevahetust ning pikaaegsel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka. Seepärast ei tohiks kuiva või tundliku näonaha hooldamiseks mitte kunagi valida kreeme, mille peamine koostisaine on mineraalõli. Mineraalõlid takistavad naha enda loomulikku regulatsiooni. Nahk muutubki õlist sõltuvaks ja õlide kasutamist on raske lõpetada. Mineraalõlid on palju odavamad ja seetõttu ongi laialdaselt kasutusel.

Parabeenid – neid kasutatakse säilitusainena. Soodustavad vähi teket, põhjustavad allergiat, nahaärritusi ning koguneb organismi.