Mis on beebikõõm ning kuidas sellest vabaneda

beebikoom

Beebikõõm e. infantiilne seborroiline ekseem

Valkjas või kollakas koorik beebi peas võib panna lapsevanema küll muretsema aga tegu pole siiski millegi ohtlikuga – üldjuhul on tegu täiesti ohutu beebikõõmaga, mis tekib paljudel imikutel.

Mis on beebikõõm?

Infantiilne seborroiline ekseem ehk kõnekeeles beebikõõm on sisuliselt sama, mis kõõm täiskasvanutel ja suurematel lastel.

See on suhteliselt tavaline nii beebidel kui isegi kuni 3 aastastel lastel ning koorik võib tekkida vaid laiguti aga võib katta ka kogu pea. Mõnikord võib beebikõõma koorik esineda isegi kulmudel, silmalaugudel, kaela taga, mähkmepiirkonnas ning kaenla all. Raskematel juhtudel, eriti neil lastel, kellel on ekseem või lihtsalt kuiv nahk, võib beebikõõm põhjustada naha pragunemist, mis tekitab sügelust ning võib ka eritada pisut läbipaistvat vedelikku.

Beebikõõm pole nakkav ning ei ole märk halvast hügieenist. Tavaliselt ta ka möödub iseenesest.

Kuigi beebikõõm näeb häiriv või nahkaärritav välja, ei põhjusta see beebidele endile mingeid vaevusi.

Millest beebikõõm tekib?

Täpseid beebikõõma tekkimise põhjuseid ei teata, kuigi teadlased arvavad, et põhjuseks võib olla juuksenääpsus või pooris rasu ületootmine. Võimalik on ka et teatud tüüpi pärmseened koos loomulikult esinevate bakteritega koostöös aitavad kaasa beebikõõma tekkele.

Ka teatud välised faktorid nagu ilmamuutused (liiga külm v palav ilm), immunsüsteemi häired, stress või muud nahaprobleemid (ekseem) võivad mõjutada beebikõõma teket.

Millal minna arsti juurde?

Üldjuhul ei ole beebikõõm põhjus arsti poole pöördumiseks. Siiski võid enda meelerahuks külastada arsti kui:

–       beebikõõm esineb esimest korda v oled juba üritanud ebaõnnestunult beebikõõmast ise vabaneda

–       kui beebikõõma esineb ka mujal kui juustes

–       kui tundub et beebikõõm tekitab lapsele sügelust, punetust või hakkab eritama vedelikku – sel juhul võib olla, et tegemist on hoopis allergiale v muule haigusele viitava sümptomiga

–       lisaks beebikõõma tekkele ei võta laps kaalus juurde

Kuidas beebikõõmast vabaneda?

Enamikel juhtudel ei vaja beebikõõma mingit spetsiaalset ravi vaid möödub iseenesest. Siiski kui soovid beebikõõmast vabanemisele kaasa aidata, võid proovida järgmisi nippe:

Õli abil vabanemine:

–       määri lapsele beebikõõmale naturaalset õli nagu mandli- või oliivõli. Lase 15 minutit seista.

–       Kammi õrnalt kammiga v harja pehmete harjastega harjaga

–       Pese lapse pead hoolikalt shampooniga (soovitavalt puhta ökoshampooniga, mis ei sisaldaks naftajääke nagu parabeenid jm). Kontrolli, et õli saaks korralikult maha pestud, sest muidu võib õli jääda pooridesse ning põhjustada beebikõõma veel paremat kinnitumist juustele.

Võta appi eco.kid Potion Lotion kehakreem ja eco.kid TLC juukse- ja kehapesugeel – eriti õrn ning puhas väikelaste keha- ja juustepesuvedelik:

–       Hõõru õhtul õrnalt beebikõõmale meeldivalt õunalõhnalist lastele mõeldud Potion Lotion kehakreemi ning jäta see ööseks pähe (võid panna ka peale õhukese mütsikese).

–       Hommikul pese juukseid TLC-ga (Tender Loving Care – eriti õrn ning igasuguste lisaaineteta väikelaste niisutav keha- ja juustepesuvedelik). Võid ka juukseid pehmelt harjata või õrnalt kammida.

Kui kuivi laike esineb ka mujal kehal, siis sobib neid määrida samuti Potion Lotioniga.

OHHOOO – Mais ja juunis tellides on beebitooted -20%!

Mais ja juunis on beebidele sobivad eco.kid tooted juukse- ja kehapesupiim TLCvannivaht Call Me Bubbles ja kehakreem Potion Lotion 20% soodsamad!

Ostu sooritades kasuta kupongi beebi20 !

Loe beebidele sobivatest eco.kid toodetest siit “Beebi hooldus turvalisel moel”.