Ekseem ja tihe pesemine

Ekseem, atoopiline dermatiit, naha kuivus, ketendamine

Ekseem väikelastel

Väidetavalt kannatav ekseemi all juba 10-20% väikelastest (võrreldes vaid 3% 1960 aastal), seetõttu on teadlased hakanud lähemalt uurima, mis seda põhjustab. Viimased uuringud on näidanud, et ekseemi esinemise tõenäosust suurendab lapse sagedane pesemine, kasutatava shampooni koostisosad ning ka see, kas beebi nahk saab peale pesemist piisavalt niisutatud.

Ekseem ja tihe pesemine

Teadlaste sõnul pesevad vanemad oma lapsi liiga tihti ning 2-3 korda vannitamist nädalas on beebile piisav. Ekseem põhjustab punetavat nahka, kestendust, sügelust ja naaste. Pikka aega usuti, et seborroilise ekseemi põhjustavad geneetilised tegurid, nüüd aga on teadlased avastanud, et välised tegurid – tihe pesemine shampoonidega, mis kuivatavad laste nahka ning ebapiisav niisutus nõrgestavad naha vastupanuvõimet ja sellega suureneb ekseemi tekkimise risk.

Atoopiline dermatiit

Ekseem või ametliku nimega atoopiline dermatiit, esineb tavaliselt beebidel näol ja peanahal ning suurematel lastel pesades teisel pool küünarnukki ja põlvi. Atoopiline dermatiit tekib tavaliselt enne 18 kuu vanust, kui beebi nahk alles areneb. Välised ilmingud võivad tekkida ja kaduda kuude ja aastate tagant ning üldiselt lõppevad täielikult täiskasvanuea saabudes.

Kuidas vältida naha kuivust

Uuringud näitavad, et õige hoolitsus naha eest aitab ekseemi vältida.
Selleks:

  1. esimesel eluaastal peaks last vannitama mitte rohkem kui 2-3 korda nädalas, et vältida naha kuivust
  2. kasuta pesemiseks pehmeid, looduslikke ja seepi mittesisaldavaid pesuvahendeid, näiteks eco.kid TLC juukse- ja kehapesugeeli, millega püsib lapse nahk niisutatuna, sest nagu kõik eco.kid tooted, ei sisalda TLC tavashampoonides leiduvaid naha loomulikku kaitsebarjääri rikkuvaid keemilisi aineid, vaid ainult puhtaid looduslikke õlisid, mis hoiavad naha niiskustaset ning kaitsevad beebi õrna nahka. Tavashampoonid sisaldavad keemilisi, vahtu tekitavaid aineid nagu Sodium Lauryl Sulfate, mis kuivatab lapse nahka.
  3. kohe peale pesemist kasuta kehakreemi, sest kreemi kasutamine kergelt niiskel nahal aitab vältida naha kuivust. Soovitame eco.kid Potion Lotion kehakreemi looduslikku ja meeldivalt värske õunalõhnaga.
  4. Paksemad ning õlisid sisaldavad niisutajad on paremad, sest on efektiivsemad naha niisutamisel. Uuringute kohaselt on ekseemi e atoopilise dermatiidi vältimisel väga oluline kaitsekihi tekitamine nahale ning see aitab oluliselt vältida ekseemi teket.

Loe ka artiklit The Wall Street Journalis.