Juuksed pusas? Kuidas seda vältida – nipid suurtele ja väikestele

juuksed pusas

Juuksed pusas? Loe altpoolt kuidas seda vältida.

Ilusad pikad juuksed nii väikse tüdruku kui täiskasvanud naise unistus. Pikad juuksed aga nõuavad hoolt ja vaeva ning pikkade juustega võib tihti juhtuda, et juuksed on pusas. Siiski saab palju ise pusade vältimiseks ära teha. Allpool leiadki meie lemmiknipid.

1.Kasuta palsamit

Juuksepalsam aitab juukseid niisutada ja teeb nad sellega siledamaks ning seega tekib vähem pusasid. Palsamit kasuta alati ainult juusteotstes – sellega väldid juuksejuurte rasvaseks minekut. Meie nipp väikestele tüdrukutele – kasuta peale juustepesu Nourish juuksepalsamit, mida pane juusteotstesse, lase hetk mõjuda ning pese siis maha.

NB! Kogu märtsikuu on eco.kid palsamid ning pusade lahtikammimiseks ideaalne Daily Tonic -25%! Kasuta kupongi soodus25.

2.Kasuta kammi

Kuigi juukseharja kasutamine tundub kiirem viis pusadest lahti saada, soovitame kasutada hoopis laiade piivahedega kammi. Kammiga tulevad pusad kergemini lahti ning kamm kahjustab juukseid vähem kui juuksehari. Alusta juusteotstest ning liigu tasapisi ülespoole kuni kogu juuksesalk on pusavaba. Nipp väikestele tüdrukutele – juukseid kammides soovitame kasutada Daily Tonicut, mis sobib kuivadesse juustesse pihustamiseks ning pusa peale pihustades saab lahti harutada ka kõige hullema linnupesa.

3.Kammi tihti juukseid

Kui juuksed pusas on ka sinul tihti esinev probleem, siis juukseid tihti lahtisena hoides peaks neid ka vähemalt 2-3 korda päevas kammima. Kindlasti peaks seda tegema hommikul ning õhtul. Meie nipp – kasuta pehmet harja, mis kahjustab juukseid vähem.

4. Kaitse juukseid ka magades

Kuna juuksed võivad pusasse minna ka magamise ajal, siis on oluline ka uneajal oma juukseid hoida. Selleks ära kasuta karedast materjalist padjapüüre, pane juuksed ööseks pehmesse patsi ning väldi juuksekummide kasutamist.

Kas teadsid, et kõik eco.kid rohelise sildiga juuksehooldustooted aitavad lisaks juuste hooldamisele ka ära hoida täisid? Täidele ei meeldi eeterlike õlide lõhn, mis meile tundub nii mõnus. Nii et eco.kid aitab sul pusadest lahti saada ning samal ajal täisid vältida.

5.Väldi alkoholi ja sulfaate sisaldavaid shampoone

Fakt on see, et kõik poekettides müüdavad imeliselt vahutavad healõhnalised shampoonid sisaldavad endas tegelikult tervisele kahjulikke parabeene, silikoone, sulfaate jm naftajääke ning mõnikord ka alkoholi ja isegi antifriisi. Seetõttu on soovitav pigem pöörduda looduskosmeetika poole, mis esiteks ei sisalda eelnimetatud juukseid kuivatavaid keemilisi aineid, vaid hoopis on toodetud kasutades igasuguseid looduslikke õlisid ja puuviljaekstrakte, mis toidavad juukseid kasulike vitamiinidega. Nii väldid ka juuksepusasid. Väikestele pikajuukselistele soovitame Prevent Sensitive igapäevast shampooni ja alla 3-aasta vanustel aitab pehmed juuksed pusavabad hoida TLC nisupeptiide ja kookosõlide puhastavaid komponente sisaldav shampoon.

6.Juuksed patsi

Kui oled pisutki uurimistööd teinud, siis ilmselt tead kui palju kahjustusi üks juuksekumm juustele põhjustab. Seetõttu ära kanna pikki juukseid alati hobusesabas, vaid otsi alternatiivseid soenguvariante, näiteks erinevaid patse. Siit leiad 20 erinevat patsisoengut tüdrukutele.