juuksepalsam

Juuksed pusas? Kuidas seda vältida – nipid suurtele ja väikestele

Juuksed pusas? Loe, kuidas seda vältida.

Ilusad pikad juuksed on nii väikese tüdruku kui täiskasvanud naise unistus. Pikad juuksed nõuavad hoolt ja vaeva ning võib juhtuda, et mõnikord on juuksed pusas. Siiski saab pusade vältimiseks ise palju ära teha. Toome välja meie poolt proovitud lemmiknipid.

1. Kasuta palsamit

Juuksepalsam aitab juukseid niisutada, muudab nad siledamaks ning seega tekib vähem pusasid. Palsamit kasuta alati ainult juusteotstes – sellega väldid juuksejuurte rasvaseks minekut.

Meie nipp väikestele tüdrukutele – kasuta peale juustepesu Nourish juuksepalsamit, mida pane juusteotstesse, lase hetk mõjuda ning pese siis maha. Nourish palsamid on hetkel 25% soodsamad. 

2. Kasuta kammi

Juukseharja kasutamine tundub küll kiirem viis pusadest lahti saada, kuid soovitame kasutada hoopis laiade piivahedega kammi. Kammiga tulevad pusad kergemini lahti ning kamm kahjustab juukseid vähem kui juuksehari. Alusta juusteotstest ning liigu tasapisi ülespoole kuni kogu juuksesalk on pusavaba.

Nipp väikestele tüdrukutele – juukseid kammides soovitame kasutada Daily Tonicut, mis sobib kuivadesse juustesse pihustamiseks ning pusa peale pihustades saab lahti harutada ka kõige hullema linnupesa. Daily Tonic palsamid on hetkel 20% soodsamad. 

3. Kammi tihti juukseid

Kui pusas juuksed tihti esinev probleem, siis juukseid lahtisena hoides peaks neid vähemalt 2-3 korda päevas kammima. Kindlasti peaks seda tegema hommikul ning õhtul. Meie nipp – kasuta pehmet harja, mis kahjustab juukseid vähem.

4. Kaitse juukseid ka magades

Juuksed võivad pusasse minna ka magamise ajal, mistõttu on oluline oma juukseid hoida ka uneajal. Selleks ära kasuta karedast materjalist padjapüüre, pane juuksed ööseks pehmesse patsi ning väldi juuksekummide kasutamist.

Kas teadsid, et kõik eco.kid rohelise sildiga juuksehooldustooted aitavad lisaks juuste hooldamisele ka ära hoida täisid? Täidele ei meeldi eeterlike õlide lõhn, mis meile tundub nii mõnus. Nii et eco.kid aitab sul pusadest lahti saada ning samal ajal täisid vältida.

5. Väldi alkoholi ja sulfaate sisaldavaid shampoone

Fakt on see, et kõik poekettides müüdavad imeliselt vahutavad healõhnalised shampoonid sisaldavad endas tegelikult tervisele kahjulikke parabeene, silikoone, sulfaate jm naftajääke. Mõnikord ka alkoholi või isegi antifriisi. Seetõttu on soovitav pigem pöörduda looduskosmeetika juurde. Looduskosmeerika ei sisalda nimetatud juukseid kuivatavaid keemilisi aineid, vaid on toodetud kasutades igasuguseid looduslikke õlisid ja puuviljaekstrakte, mis toidavad juukseid kasulike vitamiinidega. Nii väldid ka juuksepusasid.

Alla 3-aasta vanustel aitab pehmed juuksed pusavabad hoida TLC nisupeptiide ja kookosõlide puhastavaid komponente sisaldav shampoon.

6. Juuksed patsi

Kui oled pisutki uurimistööd teinud, siis ilmselt tead, et juuksekumm võib juustele põhjustada kahjustusi. Seetõttu ära kanna pikki juukseid alati hobusesabas;  otsi alternatiivseid soenguvariante, näiteks erinevaid patse. Siit leiad 20 erinevat patsisoengut tüdrukutele.