Lastel täid peas

täid peas

Lastel täid peas – Ameerikas levivad massiliselt ravimitele resistentsed täid

Ameerikas on viimasel ajal avastatud, et laste hulgas levivad täid, mis on muutunud apteegiravimitele resistentseks. St täid on kohanenud ravimitega nii, et see neid enam ei hävita. Samas see ei ole mingi uus uudis – ka Eestis juba mõned aastad tagasi avastati, et traditsioonilised ravimid täisid ei eemaldanud ning kui lapsel täid peas, pidi valima pigem õlide baasil ravimid. Need mitte ei mürgita täid, vaid ummistavad nende hingamisteed ja läbi selle täi lämbub.

Peatäid ei ole mingi vana aja probleem ning nad ei teki mustusest – paljud lapsevanemad saavad ilmselt ka sel suvel ebameeldiva üllatuse osaliseks kui laps saabub suvelaagrist täid peas. Laagrites on lapsed peadpidi koos, võib-olla ka jagavad teadmatusest kammi, mütsi, juuksekummi või kasvõi rannarätikut.  See tekitabki täidele hea võimaluse levimiseks. Seetõttu peaks lapse juuksed laagritest saabumisel kindlasti üle vaatama.

Kuidas aru saada, kas lapsel on täid peas?

Üldiselt peaks olema esimene märk see, et tekib peasügelus. Samas on mõned inimesed vähem tundlikud ning märgatavat sügelust ei pruugi tekkida. Ka on lapsed vähem tähelepanelikud ning ei pruugi sügelevat pead mainidagi.

Kõige kiirem viis lapsevanemal täide avastamiseks on vaadata lapsel juustepiiri kuklapiirkonnas. Kui täid peas, siis ei ole nahk enam juuste all puhas valge, vaid tekivad punased täpikesed. Seda seepärast, et miskipärast meeldib täidele just kukal ning kõrvade taga asuv piirkond, kus hammustamas käia.

Kui oled täpikesed lapsel avastanud või on ka muidu kahtlus, et täid võivad siiski olla, siis tuleks peenepiilise kammiga hästi hea valgusega ning heleda pinna kohal lapse juuksed salk salgu haaval läbi kammida. Kõige parem oleks isegi valge paberi kohal, sest täid võivad olla päris helepruunikad ning puiduvärvi pinnal neid äkki ei märka.

Mis teha kui lapsel ongi täid peas?

Siis tuleks üle kontrollida kõik pereliikmed ning teha täide hävitamiseks kiire ravi.
Vaata meie artiklit “Kuidas täidest ja tingudest lahti saada” kus leiad 5 erinevat nippi täide eemaldamiseks ning kasuta täidest hoidumiseks eco.kidi rohelisi juuksehooldustooteid.