6 head põhjust miks valida looduskosmeetika

 

looduskosmeetika

Miks looduskosmeetika on hea?

Kosmeetikat kasutavad tänapäeval kõik – alates lihtsast seebist ja lõpetades meigiga. Juba vastsündinu pesemiseks on vaja vähemalt pesugeeli vms, muudest toodetest rääkimata. Miks siis valida nii endale kui lastele looduskosmeetika?

Teaduslikest uuringutest on hakanud ilmnema, et paljud tavakosmeetikas sisalduvad igapäevased keemilised ühendid omavad seost suurenenud vähiriskiga, Alzheimeriga, ekseemide ja allergiate tekkega. Eriti oluline on looduskosmeetika kasutamine lastele.

Lapsed on keemiale tundlikumad

Laste nahk on nagu svamm – nahk on täis tillukesi miljoneid poore ning läbi nende imendub kogu keemia, millega laps kokku puutub. Eriti ohtlik on see beebidele, sest aju keemiliste ainete eest kaitsev barjäär kujuneb välja alles kuue kuu vanuses. Laste nahk on 30% õhem kui täiskasvanul ning imeb endasse seetõttu ka rohkem kemikaale.

Kui sa pole veel veendunud, siis siin on 6 põhjust, miks valida loodustooted:

1.Loodussõbralik

Tavalistes kosmeetikatoodetes kasutatakse nafta baasil toodetud kemikaale ning nende tootmisprotsessis vajatakse lisaks alumiiniumi ning pliid. Alumiiniumi kaevandamine omakorda on põhjustanud suurtel pindadel Lõuna-Ameerika vihmametsade hävitamise.

Eco.kid loodustooteid toodetakse ainult taastuvenergia baasil, samuti ei sisaldu toodetes kemikaale ning nad looduses täiesti biolagunevad. See hoiab meie loodust nii, et ka lastel oleks hiljem puhas maa kus elada.

2.Looduskosmeetika on kemikaalivaba

Tavakosmeetikat ilma kemikaalideta ei eksisteeri – põhiliselt sisaldavad need näiteks parabeene ning ftalaate, mida kasutatakse kõige rohkem. Mõlemat neist seostatakse vähiohu suurenemisega, allergiatega ning ftalaate ka hormoonsüsteemi häiretega.

Loe lähemalt Eestimaa Loodus Fondi artiklit Mürgivaba tuleviku eest, kus on toodud põhjalikud uuringute tulemused.

Eco.kid looduskosmeetika ei sisalda ei parabeene, ftalaate ega muid kemikaale.

3.Looduslikud lõhnaained

Kui toitu ostetakse “silmadega”, siis kosmeetika ostul saab tihti otsustavaks see, kuidas toode lõhnab. Kunstlikud lõhnaained tekitavad aga vähki, närvisüsteemi häireid, allergiat ning isegi sünnidefekte. Seetõttu vali looduskosmeetika, kus on kasutatud looduslikke, otse taimest pärinevaid lõhnaessentse.

Eco.kid juukse- ja kehahooldustooted sisaldavad näiteks teepuuõli, sidrunheina, erinevaid tsitruselisi, passioni- ja virsikuseemne õli ning ylang-ylang essentse.

4.Looduskosmeetika on toitev su nahale

Nagu laste, nii ka täiskasvanute nahk imeb endasse läbi pooride kõik ained, millega kokku puutub. Sel põhimõttel töötavad näiteks ka apteekides müüdavad hormoonplaastrid või liigesekreemid – ravivad ained imenduvad läbi naha. Seetõttu võib vaid ette kujutada, mis kõik tavakosmeetikast meie kehadesse imbub. Üldine reegel on – kui ainet süüa ei saa, siis poleks mõtet ka seda kehale või pähe määrida. Looduskosmeetika aga kasutab imeliselt lõhnavaid ja hoodavaid looduslikke aineid – näiteks kakaovõid, mis annab kõik olulised rasvhapped, et nahk püsiks niisutatud ning nooruslik. Eco.kid toodetes on valdavat kasutusel veel aloe vera lehtedest saadud mahl, kookosõlid, nisust saadud pehmendavad peptiidid ning isegi marjadest saadud ekstraktid.

5.Looduskosmeetika niisutab nahka ning kaitseb enneaegse vananemise eest

Tavakosmeetikas kasutusel olevad mineraalõlid (näiteks kõik tavapoe beebiõlid on mineraalõli baasil ning sildil nimetatud kakaovõi on tihti vaid väikeses koguses juures!) on odavad, seetõttu laialdaselt kasutusel ning tekitavad nahale kileja kihi jättes seetõttu niisutatud mulje. Tegelikult on nahale kui kilekott peale tõmmatud, mis tekitab mitmeid nahaprobleeme, allergiat, ummistunud poore jne. Looduskosmeetika naturaalsed ained niisutavad päriselt nahka ning jätavad naha hooldatuks.

6.Looduskosmeetika on nahale õrnem

Kuues põhjus on see, et looduskosmeetika hoiab nii sinu kui su laste nahka. See on tegelikult võib-olla eelneva viie põhjuse summa – keemilised ained rikuvad loodust, on nahka kahjustavad ning süües mürgised – miks siis neid endale peale määrida?

Vaata ka nimekirja kahjulikest keemilistest ainetest, millest kosmeetikat valides hoiduda.