Peatäid – kas väheesinev probleem?

peatäid

Peatäid – nuhtlus nii lastele kui vanematele

Peatäid ei ole sugugi nii väheesinev probleem kui esmapilgul võiks arvata: maailmas suureneb täide nakkuse esinemine pidevalt. Erinevates uuringutes on koguni leitud, et igal ajahetkel on umbes 40% lasteasutustest liikvel täinakkus.  Nakkuse leviku võib seostada soojenenud kliimaga, mis soodustab täide levikut. Kõige rohkem esineb täidesse nakatumist just sügisel, mil lapsed taas ühises ruumis kogunevad.

Kust peatäid tulevad?

Täid ei tule mustusest, igaüks võib need saada. Täid levivad üldjuhul otsekontaktis, lapsed ju armastavad mängides peadpidi koos olla, vahetada juuksekumme, -harju ning mütse. Väga raske on hoida oma last nakatumast, kui mõnel lapsel kollektiivis on juba täid. Ei saa kindel olla, et kõik vanemad süsteemselt oma laste päid kontrollivad ja ebameeldiva leiu korral ka suhteliselt kallist täide eemaldamise rohtu ostavad.

Kuidas peatäidest lahti saada?

Apteekides pakutakse peatäidest vabanemiseks mitmesuguseid õlidel põhinevaid tooteid. Õlid tungivad täide hingamisavadesse ning läbi selle saab need eemaldada. Õlide kasutamine on parem kui keemiliste ainetega hävitamine kuna mõned aastad tagasi hakkasid täid muutuma ravimite suhtes resistentseks.

Igal juhul tuleks ravi alati teha vähemalt 2 korda, et tingudest koorunud uued täid samuti eemaldada ning kasutada ka tihedat kammimist, sest see aitab oluliselt tõhustada ravi.

Vaata ka meie artiklit “Viis meetodit peatäide raviks”.

Kõik eco.kid tooted sobivad igapäevaseks kasutamiseks, on puhtad ja ökoloogilised ning mõeldud igas vanuses lastele.