Juuksepusadest nii lastele kui suurtele

juuksepusad

Pusad juustes

Meie tirtsul on pehmed ja õrnad juuksed, kuigi sirged aga siiski sellised, mis muutuvad rastapatside sarnaseks kohe kui pesemiskord vahele jääb või hommikul korralikult juukseid ei harjanud. Mida teha? Kas tõesti tuleb kõik kääridega maha lõigata?

Kui ka sinu lapsel on pehmed, kergesti pusasse minevad juuksed, siis oled kindlasti kokku puutunud valusa kammimisprotsessiga, mis on piin nii lastele kui emmedele. Juustepusade vastu leiab siiski abi. Allpool mõned nipid, mis aitavad nii suuri kui väikeseid pusade vältimisel ning nendest lahtisaamisel.

Kammi juuksed enne pesemist, et olla kindel, et juuksed on pusavabad.

Kui sa seda ei tee, juhtub tõenäoliselt see, et pärast pesemist ja kuivatamist on peas üks varesepesa. Päriselt.

Pese juukseid tihti ning õrnade ning niisutavate shampoonidega.

Juuste kuivus on see, mis tihti pusasid soodustab. Ka täiskasvanud pusadeomanikud teavad, et volüümi lubavad tooted tihti just lisavad kuivust. Laste puhul on oluline ka see, et shampoon ei tohiks ärritada silmi ning nahka ja seetõttu on parem valida mõni looduslik lasteshampoon, sest tavapoodide shampoonid, mis sisaldavad naftajääkidest lisaaineid (parabeene, sulfaate jne), kuivatavad juukseid veel lisaks. Soovitame Eco.kid’i toodetest Prevent Sensitive shampooni ning kuni 3-aastase lapse puhul kookost, nisu ning aloe verat sisaldavat õrna TLC-d, mis ei ärrita silmi.
Pese juukseid tihti, sest puhtad juuksed lähevad vähem pusasse.

Kasuta palsameid

Palsami kasutamine on samuti hea abinõu juuste kuivuse vastu. Kasuta palsamit iga kord peale pesu. Mida rohkem on juuksepusasid, seda niisutavamat palsamit tuleks kasutada. Eco.kid pakub oma valikus näiteks just pusade vältimiseks mõeldud Nourish palsamit, mis niisutab ning aitab vältida ärritunud peanahka.

Kui aga igapäevaselt juukseid pesta ei jõua või on hommikul juuksed pusasid täis, tuleb appi Daily Tonic, mis on looduslikke aromaatseid ning hooldavaid õlisid sisaldav juuksepalsam, mida saab kasutada nii märgadele või kuivadele juustele ning mida välja ei pesta. Ka lapsel endal on pudelit mugav käes hoida ja ise pusasid välja kammida. Lubame, et see garanteeritult aitab lahti kammida ka kõige hullema varesepesa. Järele proovitud!

Hoia juukseotsad terved

Regulaarne juuste trimmimine aitab samuti pusasid vältida. Kuivad juukseotsad miskipärast soodustavad juuste pusasse minekut. See ei tähenda, et ei saagi tütrel pikki juukseid kasvatada, sest tihti piisab vaid mõnest millimeetrist trimmimisest iga 4 nädala tagant. Kui siiski ei raatsi juukseid lõigata, soovitame kasutada Bubbalicious pehmet juuksevaha, mis on mõeldud tüdrukute soengute (patside, krunnide) viimistlemiseks. Selleks võta väike kogus vaha sõrmeotstele, tee kõik sõrmeotsad kergelt vahaseks, ning tõmba sõrmedega läbi juusteotste. See teeb imesid kuivade ning harali hoidvate juusteotstega. Aitab ka emadele!

Kasuta satiinist padjapüüri

Satiinist või siidist padjapüürid on libedast materjalist ja seetõttu aitavad vältida juuksepusasid.

Muud abimehed – multikad ja Tangle Teezer kammid

Põnev multikas on hea abimees ja tähelepanu kõrvalejuhtija, kui on vaja väikelapse pea pusadest lahti kammida. Eriti kui teha seda spetsiaalse Tangle Teezer kammiga.

tangle teezer

Pusavaba elu kõikidele lastele 🙂