Tüütud täid taas levimas

täid

Peatäid levivad suvel eriti hoogsalt lastelaagrites

Suvel ning kooliaasta algul hakkab esile kerkima kiiret lahendust nõudev probleem – peatäid. Täinakkuse levikut saaks piirata, kuid tihti jääb teiste vanemate teavitamine häbitunde taha, kuigi pole tegemist pole halva hügieeni tõttu tekkiva murega.

Täide levik suureneb üldiselt mais ning püsib kõrgena terve suve ning tipneb tavaliselt septembris, kui lapsed kooli või lasteaeda lähevad ning seal täid avastatakse. Meile tuleb palju infot lastevanematelt, et just lastelaagrid on koht, kust lapsed täid saavad. Eks seal on palju lapsi koos, suvel ka tegutsetakse lähestikku, lapsevanemaid juures pole ning mütside, kammide, juuksekummide vahetamisest täinakkus tekibki. Samuti ei hakka keegi laagrist ka teisi vanemaid teavitama. Probleeme tekitab ka see, et täinakkust ei pruugi tükk aega avastadagi, sest täid ei anna endast kuidagi märku. Sügelus tekib alles mõni aeg hiljem ning laps ei pruugi sellest vanemale teada andagi. Tihti alles saab vanem siis täidele jälile, kui need on juba peres kõigile levinud.

Juuste tihe pesu täide vastu ei aita.

Täidel on ükskõik, kas juuksed on puhtad või pesemata ning tihe pesemine ei aita täisid vältida. Täidest hoidumiseks ei tohiks teiste lastega kammi, mütse, juuksekumme jne vahetada, tüdrukutel võiks juuksed olla pigem patsis, sest lendevate juuste kaudu on täil kergem ühest peast teisele ronida. Seetõttu levivadki täid rohkem tüdrukutel kui poistel. Uuringute järgi suurendab täide levikut ka selfide tegemise populaarsus – selleks ju tuleb pead lähestikku panna.

Eco.kid juuksehooldustooted on unikaalsed selle poolest, et tegu on praktiliselt ainukeste looduslike toodetega, mis aitavad reaalselt täisid vältida. Eco.kid shampoonid ning juuksepalsamid sisaldavad looduslikke õlisid, mille lõhn täidele ei meeldi. Nimelt otsivad nad oma uut ohvrit just lõhnameele kaudu, kuna silmi neil ei ole.

Eco.kids Daily Tonic juuksepalsam, mis sobib pihustamiseks kuivadesse juustesse ning mida ei pesta välja, on esiteks ideaalne, et pikkadest juustest pusad välja kammida ning teiseks sisaldab ta neidsamu looduslikke õlisid, mis täidele ei meeldi.

Nüüd on eriti hea uudis – Daily Tonic on 25% soodsam, kasuta sooduskoodi soodus25. Kui tellimus ületab 40 eurot, on ka kohaletoomine tasuta.

Aga kui juba on täid?

Täidest lahtisaamiseks on levib inimeste seas palju erinevaid meetodeid. Apteegis müüdavad spetsiaalsed õlid või eco.kid Lice Bomb (mis mõjub sama efektiivselt, ainult ei ole loodud mitte naftabaasil toodetud silikoonõlidest, vaid looduslikest õlidest) mõjuvad koos tiheda kammimisega kõige paremini.

Kuna pikki juukseid on salkhaaval tiheda kammiga raske kammida, siis siin jällegi on kergemaks läbikammimiseks abiks Daily Tonic juuksepalsam.

Lisaks õlidele müüakse apteekides ka elektrilist täikammi aga selle efektiivseks mõjumiseks peab iga salgu väga hoolikalt läbi kammima.

Vaata ka muid meetodeid siit.

Kuidas kodu täidest puhtaks saada

Täid püsivad inimesest eemal elusana vaid paar päeva. Samuti on neile surmav sügavkülma miinustemperatuurid ning soojus üle 45 kraadi. Seega saab väiksemad asjad (kammid, juuksekummid jm) puhtaks sügavkülmas, riided pesumasinas ning suuremad ja pesemist mittekannatavad asjad võib sauna olemasolul ka korra saunalavalt läbi lasta.